Spoločenstvo ZZM

Združenie Zázračnej medaily je verejným združením veriacich katolíckej Cirkvi, ktoré bolo schválené Svätou Stolicou 8.7. 1909. Ak niekto chce duchovne patriť do tohto Združenia, je potrebné, aby nosil posvätenú Zázračnú medailu a odporúča sa modliť povzdych, ktorý je na medaile: „Bez hriechu počatá Panna Mária, oroduj za nás, ktorí sa k tebe utiekame!“ Tí veriaci, ktorí túžia patriť do Združenia ako aktívni členovia, sa zaväzujú: spĺňať ciele Združenia, prijať jeho Štatúty, duchovné a apoštolské usmernenie od kompetentnej cirkevnej autority a spolupracovať na aktivitách, ktoré sú Združeniu zverené. Predtým je však potrebné napísať písomnú žiadosť adresovanú predsedníctvu miestnej rady daného centra Združenia, aby záujemci mohli byť zapísaní do registra členov. Tento register sa nachádza v príslušných úradných centrách Združenia. Združenie je jedným z najlepších konkrétnych spôsobov ako pozitívne odpovedať na posolstvo Panny Márie, ktoré nám odovzdala prostredníctvom sestry Kataríny Labouré.